KLUB  ČESKÝCH  TURISTŮ NERATOVICE

Pořádá  akci  Do příhraničních  kopců

B R U N T Á L S K O

27.7. – 4.8.  2018

Letos se podíváme  na Bruntálsko v Moravskoslezském kraji. Tento okres zahrnuje část

Nízkého Jeseníku, Hrubého Jeseníku dále pak Krnovsko a Osoblažský výběžek.

Ubytováni budeme v Bruntále v  internátu průmyslové školy v čtyřlůžkových pokojích. Sociální zařízení společné, k dispozici je kuchyňka, kde si budeme připravovat snídaně.

Večeře jsou zatím přislíbené v blízké restauraci.  Blízko ubytování je vlakové i autobusové nádraží a prodejna Penny.

Na akci pojedeme vlakem z Prahy hl.n. v so 27.7. v 10.24 s přestupem v Olomouci 12.44 -13.05.  V Bruntále jsme ve 14.23. Na cestu jsou zajištěny jízdenky i místenky. Cestu do Prahy si hradí každý sám. (pozor ! vlaky z Neratovic končí na Masaryčce)

Na výlety budeme vyjíždět veřejnou dopravou (V)  a na některé najatým autobusem (A).

Trasy:

Bruntál Uhlířský vrch Venušina sopkaBruntál (V)          mapa zde

Karlova StudánkaOvčárnaMalá Morávka (V)                  mapa zde

Osoblaha - Bohušov –Fulštejn – Slezské Rudoltice (A)            mapa zde

Tvrdkov – Rešovské vodopády Sovinec (A)                          mapa zde

Ovčárna PradědČervenohorské sedlo (VA)                       mapa zde

Slezská Harta – Roudno – Nová  Pláň -  Valšov (V)                mapa zde

Úvalno CvilínKrnov (V)                                                      mapa zde

Trasy nejdete na mapách KČT 55, 56 , 58.

Zpátky pojedeme vlakem v ne 4.8. v 9.34. Olomouc 10.52  -11.20. Praha  13.39

Zajištěny jsou jízdenky i místenky.

Cena   1600 Kč pro členy našeho KČT pro nečleny +150 Kč. + cena za jízdné vlakem tam a zpět (ta je různá).   500 Kč jste již zaplatili a to snad bude stačit na najatý autobus.

Cena nezahrnuje slíbené večeře.

Na pěkný týden s vámi se těší Červinka.

Vladislav Růžička     Mělniká 159  Libiš 27711     606 418 490       turist.ru@centrum.cz