24.ročník Velkého vánočního plavání

 

    Jak jistě víte, rádoby konkurenční otužilecký pražský Memoriál Alfreda Nikodéma byl pro nepřízeň počasí organizátory v roce 2023 zrušen. My jsme se však odradit nedali a 25.12.2023 jsme se  v plavkách na pláži sešli.

    Aktivních plavců bylo letos požehnaně a mohlo jich být dokonce i více, kdyby nedošlo k anomálii, která přihodí jednou, maximálně dvakrát, za dvacet let.  Do jezera jsme totiž vstoupili takřka na čas, což zaskočilo některé tradiční účastníky. Dvaceti dvou hlavý dav plavců, natěšený na chladnou vodu, se ale žádným způsobem nedal zadržet.

   Dle certifikovaného měření byla teplota vzduchu +12 °C a vody +4,4°C. Mezi plavci bylo požehnaně nových účastníků, a to i mladých a krásných, což nám dává dobrou naději do budoucna.  Naháč obstaral, už tradičně, oheň a obveselení. Letošní ročník se nesl v duchu takřka totální abstinence.  Je ovšem otázkou, zda tato další anomálie je pouze následkem zdravého životního stylu, nebo i ozdravných balíčků naší vlády. V každém případě však doporučujeme zahájit včas všestrannou přípravu na příští, tentokráte už jubilejní ročník, aby se podobné nešvary už nezopakovaly.

   Závěrečná, co do významu však nikoliv zanedbatelná část akce, proběhla v příjemné a vstřícné restauraci Na koupališti.  Zde jsme jedli, pili, pozpívali, dobrou vůli spolu měli, až pak zazvonil zvonec a vánočnímu plavání 2023 byl konec.

 

Petr Romaniak